267.Seo

Seo
Seo, Arama Motoru Optimizasyonu'nun kısaltmasıdır. Web sitelerinin, Google'ın - veya başka bir arama motorunun - arama sonuçlarında yüksek bir konuma gelmesini sağlamak için web sitelerini optimize etme uygulaması. SEO organik (ücretsiz) arama sonuçlarında sıralamaya odaklanır.
 

Google'ın algoritması .

Web sayfalarının arama sonuçlarında yüksek pozisyonlarda görünmesi için SEO bir web sitesini Google'ın algoritmasına göre şekillendirmeye çalışır.
 
Bize göre, Google algoritmasındaki faktörler web sitenizin sıralamasını birlikte belirleyen iki kategoriye ayrılabilir:
 

1 Sayfa içi SEO faktörler .

Sayfadaki SEO faktörleri, kendi web siteniz üzerinde etkileyebileceğiniz her şeydir. Web sitenizin teknik yönleri her türlü web sitenizin şansını arama motorlarında sıralama için önemlidir. WordPress aslında oldukça SEO dostu bir platformdur.
 
Web sitenizin yapısı, sitenizin hızı ve sitenizin içeriği diğer önemli on-sayfa SEO faktörleridir.
 

2 Sayfa dışı SEO faktörler .

Sayfadaki SEO faktörlerinin yanında, sayfa dışı SEO faktörleri de vardır. Bu off-page SEO faktörleri olsa da, biraz daha etkilemek zordur. En önemli sayfa dışı faktörü sitenize bağlantılar. Web sitenize daha fazla (ilgili) siteler bağlanırsa, Google'daki sıralamanız o kadar yüksek olur.
 
Başka bir sayfa dışı etken, rekabet veya belirli web sitenizin nişidir. Bazı nişlerde, diğer nişlere göre sıralama yapmak daha zordur. Bu nedenle, pazarınızın rekabet gücü de derecelendirme şansınızı önemli derecede etkiliyor.