267.E-Ticaret Nedir?

E-Ticaret Nedir?

E-Ticaret Nedir? .

Elektronik ticaret, mobil ticaret, tedarik zinciri yönetimi, internet pazarlaması,ve otomatik veri toplama sistemleri gibi teknolojileri kullanır.
 
Ürünlerinizi internet üzerinden sattığınız bir işe başlamayı düşünüyor musunuz? Eğer öyleyse e-ticaret dünyasında sizde yerinizi almaya hazırsınız. Özünde e-ticaret, internet gibi elektronik kanallar yoluyla malların ve / veya hizmetlerin satın alınması ve satılması anlamına gelir. E-ticaret ilk kez 1960'lı yıllarda tanıtıldı. Artan İnternet erişimi ve 1990'lı yılların başında ve popüler çevrimiçi satıcıların ortaya çıkmasıyla 2000'lerin başında büyüdü. Amazon, 1995 yılında Jeff Bezos'un garajında bir kitap nakliye şirketi olarak faaliyete geçti. Tüketicilerin birbirlerine çevrimiçi satış yapmalarını sağlayan E-Bay, 1995 yılında çevrimiçi açık artırmaları tanıttı.2 Nisan 1993 tarihinde ODTÜ'den Ankara-Washington arasında kiralık hat ile de Türkiye'de ilk İnternet bağlantısı gerçekleşti ve vatandaşların kullanımına açıldı. Herhangi bir dijital teknoloji veya tüketici tabanlı satın alma pazarında olduğu gibi, e-ticaret yıllar geçtikçe gelişmiştir. Mobil cihazlar daha popüler hale geldiğinde, mobil ticaret kendi pazarına dönüştü. Facebook ve Pinterest gibi sitelerin yükselişiyle birlikte, sosyal medya e-ticaretin önemli bir sürücüsü haline geldi. 
 

E-Ticaretin Size Sağlayacağı Faydalar .

  1. E-Ticaret ile hedeflediğiniz müşteri kitlesine 7 gün 24 saat ve her yerden ulaşabilirsiniz.
  2. Siz orda olmasanız bile web siteniz müşterilerinizi karşılayacak ve istedikleri bilgileri onlara sunacaktır.
  3. Yerel olmaktan çıkıp ulusal hatta uluslararası müşteri kitlesine ulaşmanıza olanak sağlar.
  4. Sanal pos ve diğer ödeme yöntemleri ile sattığınız ürünün ücreti güvenli bir şekilde ve en kısa süre de elinize geçecektir.