267.Arama Motoru Optimizasyonu

Arama Motoru Optimizasyonu

Hem site içi, hem de site dışı olarak uygulamaya koyduğumuz SEO planlamaları sayesinde sitenizin potansiyelini en yüksek şekilde kullanabilecek, hem de kazanacağınız ziyaretçiler sayesinde hit artışı yaşayacaksınız.

SEO, arama motoru optimizasyonu ingilizce kökeninden gelen (Search Engine Optimization) kısa adıdır.

Arama motoru optimizasyonu, Google, Bing, Yahoo ve diğer arama kanalları da dahil olmak üzere bir arama motorunun arama sonuçları sayfasında üst düzey bir yerleşim elde ederek bir web sitesine gelen ziyaretçilerin sayısını artırmak için kullanılan stratejilerin, teknik ve taktiklerin bir metodolojisidir.
 
Internette arama yapan kullanıcıların, arama sonuçlarındaki sayfaları tıklamamaları yaygın bir uygulamadır; bu nedenle, bir sitenin arama sonuçları sayfasında yer alması, siteye daha fazla ziyaretçi (trafik) yönlendirmek için gereklidir. Bir web sitesinin arama sonuçlarındaki sıralaması ne kadar üstlerde olursa, sitenin bir kullanıcı tarafından ziyaret edilme şansı o kadar artar.
 
SEO, arama motorunun siteye erişebilmesini ve sitenin arama motoru tarafından bulunma şansını artırmasını sağlar. SEO genellikle webmasterların ve Web içerik üreticilerinin arama motoru sonuçlarında daha iyi bir sıralama elde etmelerine yardımcı olmak için kullanılır.